Chovatel vs. zverimex

Pouze pro silnější povahy!

"Koupím si křečka ve zverimexu, je to levnější!" To sice ano, protože křečci nejsou socializovaní, nedbá se na jejich zdraví, žijí v nevhodných podmínkách. Navíc Vás následná veterinární péče bude stát 4x víc, než křeček od chovatele. Můžete si přinést březí zvíře, zvíře s kožní chorobou (kterou můžete chytit i vy), zvíře, které může za týden zemřít, zvíře z blízkého inbreedingu.

Odkud tato zvířata pocházejí? Z místa, nazývaného množírna (viz. fotografie na konci textu). Jsou to obrovské haly, kde stovky zvířat žijí v maličkých, špinavých ubikacích, většinou s další desítkou zvířat jejich druhu v jedné ubikaci. Zvířata jsou nemocná, mají hladovku, jsou agresivní. Všichni se kříží se všemi, sestra s bratrem, otec s dcerou, nakryje se měsíční mládě, ale i roční samice, nikdo to neřeší. Zvířata ve velkém umírají (ne jen hladem a nemocemi, ale zabíjí a žerou se navzájem) a mrtví zůstávají s těmi, co ještě přežili.

Co udělat pro to, aby zvířata netrpěla? Kupte si zvíře od registrovaného chovatele. Je to až takto jednoduché. Koupí křečka podpoříte zverimex a tím pádem i množírnu! Čím méně lidí si bude tato zvířata kupovat, tím méně zvířat bude trpět! Co se stane, když takto "zachráníte" křečka ze zverimexu? No co by, nahradí ho další 2 křečci! A množírně se jen hrnou peníze.

Je tedy lepší podpořit seriózního chovatele, který pro svá zvířata dělá vše, chová eticky. Připlaťte si za zdravé a povahově vyrovnané zvíře.


Jak to vypadá v množírně?

A zde vyrostlo to mládě, které chcete "zachránit".

Zdroj foto: https://mimazlicci.webnode.cz/l/ne-zverimexum/, autor Bibi Veselá