Chovatelská stanice Luna

Kdo jsem?

Jsem malá rodinná chovatelská stanice, zaměřující se na chov křečka syrského, křečíka Roborovského a křečíka džungarského. Z mé stanice půjdou mláďata s průkazem původu (rodokmenem). S křečky mám 15 let zkušeností a i tak se stále ráda učím nové věci ohledně chovu, potravy, genetiky. 

Chovatelská stanice založena 7. 4. 2021, pod Českým křeččím klubem.

Umístění Silvia na 17. Mezinárodní výstavě
Umístění Silvia na 17. Mezinárodní výstavě

Zaměření chovu

Mezi mé nejčastěji odchované barvy u křečků syrských patří modrá, čokoládová, stříbrná. Chovám všechny kresby – dominatně tečkované, páskované, želvovinové i Russian shadow. Chovám dlouhosrsté i krátkosrsté, s normální, rex nebo satén srstí.

Nabízím vám také po celý život křečka nadstandardní služby, v podobě hlídání křečka když budete na dovolené, rady ohledně chovu, správné ubikace a krmiva, mláďata zvyklá na ruku, neagresivní, do začátku dostanete mé zdravé produkty pro křečky. Na oplátku chci od Vás celoživotní informace o mláďátku (jeho fotky, případné nemoci atd.)

Chovatelská stanice založena 7. 4. 2021, pod Českým křeččím klubem.

Chovám dle Etického kodexu https://krecciklub.cz/eticky-kodex/

O Mně

Jsem 24 letá studentka, oboru návrhářství skla a šperku, která celý život miluje křečky. Nedávno jsem se rozhodla si založit vlastní chovatelskou stanici, s těmi nejvymazlenějšími medvídky. Svým křečkům dávám vše, mají velké ubikace, kvalitní domácí krmivo, každodenní kontakt, výběh, plno vybavení, atd.

Jsem také OSVČ ve výrobě dobrůtek a krmiv pro křečky a drobné savce. Na FB jsem jako Křupátka: https://m.facebook.com/Prokrecky/

Dále jsem místopředseda Českého křeččího klubu.


Proč název Luna?

Je to velmi jednoduché. Luna znamená měsíc (v latině) a je to i římská bohyně. Od začátku jsem chtěla chovat modré křečky – měsíc někdy vypadá modrý. Chtěla jsem něco krátkého, co si lidé zapamatují,